FİYAT LİSTESİ
KULLANIM KILAVUZU

ZONTES S250

S250

TEKNİK ÖZELLİKLER

Motor Tek Silindir,  4 Zamanlı,  OHC,  4 Supaplı
Silindir Hacmi (cm³) 249
Silindir Çapı ve Strok (mm) 73.00 x 59.50
Sıkıştırma Oranı 10.1 ± 0.1:1
Max. Tork 23.00 Nm at 6500 min-1
Max. Güç 18.00 kw at 8000 min-1
Yakıt Sistemi DELPHI Enjeksiyon Sistemi
Şanzıman Manuel / 6 Vites
Debriyaj Tipi Islak Tip / Çoklu Plaka
Soğutma Tipi Hava ve Yağ Soğutma
Yağlama Tipi Basınçlı Püskürtme
Ateşleme Tipi / Yakıt Sistemi ECU  /  EFI
Fren Tipi (Ön/Arka) Disk  / Disk
Lastik ( Ön/Arka) 110/70R17 54S     /    150/55R17 64S
Yakıt Tankı Kapasitesi (L) 10.3±0.1
Ağırlık (Kg) 146±3
Max Yükleme Kapasitesi (Kg) 156
Boyutlar U-G-Y (mm) 1997 x 767 x 1075
Dingil Mesafesi (mm) 1384

Hızlı ZONTES ile yarının mühendisliğini yakala

Geleceğin ruhundan esinlenerek dizayn edilen yeni ZONTES S250 hızını şimdi de Türkiye yollarında ispatlamaya geliyor. Benzersiz bir motosiklet elde edebilmek için, gövdede vidasız birleştirme yapılarak eşsiz bir dizayn oluşturuldu. Tüm kaplama parçaları arasındaki boşluk 0.5 mm’den daha düşük tutuldu.

Zontes S250’in, 6 yıllık bir tasarım ve geliştirme süreci, 20’den fazla patent uygulaması ile özgün bir tasarım oluşturularak, motosiklet tutkunlarının talep ve istekleri yerine getirildi.

6 yıllık tasarım ve geliştirme süreçleri sonrasında motosiklet tutkunları için özgün bir tasarım olarak geliştirilen ZONTES S250’in her bir parçası incelik ve dayanıklılık testine tabi tutularak geliştirildi.

ZONTES S250 modelinin motor bloğundan gövdesine kadar birçok aksamı TAYO firmasının güvencesiyle üretildi. Yüksek dayanıklılığa sahip plastik geliştirerek motosikletin dış gövdesi bu plastik ile kaplandı. Ve Zontes S250’nin dış gövdesinin dayanıklılığı arttırıldı.  Zontes S250’nin ön süspansiyonunda up-side down amortisör kullanılarak, motosiklet daha aktif ve konforlu hale getirildi.

1/4

Geleceğin ruhundan esinlenerek dizayn edildi

Tarzı ile çarpıcı, görünümü ile oldukça agresif

Agresif Görünümlü Aydınlatmalar

Spor ve dinamik ön grenaj üzerine konumlandırılmış led ve mercek farları, her türlü yol koşullarında olağanüstü ışık dağılımı sağlar. Zontes S250’nin tüm aydınlatma sisteminde tamamen akü ömrünü uzatmak ve aydınlatmaya yardımcı olması için LED ampuller kullanılmıştır.

Etkili Renk Dizaynı

Zontes S250’de uzun süre güneş ışınlarına maruz kalındığı takdirde oluşabilecek renk değişikliklerini önlemek amacıyla sülfüroz asit verniği atılarak, motosikletin renginin daha uzun ömürlü ve ilk günkü gibi çarpıcı olması sağlandı.

Yüksek Teknoloji Yakıt Deposu Tasarımı

Benzin Deposu

Benzin deposu paslanmalara karşı çift galvaniz kaplama yapılarak oluşabilecek paslanmanın önüne geçilmesi hedeflenmiştir.

Boya Teknolojisi

Zontes S250’in boya teknolojisi 3 yılı aşkın bir zamanda geliştirildi. Ona bu eşsiz ve etkileyici renkleri verebilmek ve daha uzun ömürlü, hatasız boyama yapabilmek için boyama süreci büyük titizlikle ve robotlar tarafından yapıldı.

360 Derece Dönebilen Dikiz Aynalar

Zontes S250’nin akıllı, 360 derece dönebilen sağ ve sol dikiz aynaları, simetrik bir şekilde ayarlanarak size daha iyi görüş imkanı sağlar.

Otomatik Dijital LED Göstergeler

Digital Gösterge Paneli

Zontes S250’in gelişmiş dijital LED ekran görüntüsü ve dijital devir saati motorunuzu çalıştırdığınız andan itibaren dinamik bir ekran görüntüsü sizi bekliyor. Net, anlaşılır ve oldukça hareketli gösterge paneli görmek istediğiniz tüm bilgileri size bir bakışta görmenizi sağlıyor.

Merkezi-Kontrol Kilit Sistemi

Merkezde konumlandırılmış kontrol kilit sistemi ile dışarıdan gelebilecek tehlikelere ve hırsızlığa karşı motosikletinizin kilit sistemini korur.

Tasarım felsefemizin anahtar fikri sürücü odaklıdır.

Rahat Sele

Sele yapısı tamamen sürücünün rahatı ve ergonomisi için dizayn edildi. Kaymaz ve su geçirmez özel kumaş kaplaması ile konforunuz arttırılmıştır.

Arka Süspansiyon Sistemi

Zontes S250’in süspansiyon sistemi sizi yormayacak şekilde yol, şasi, denge ve güvenlik unsurları en üst seviyede tutularak dizayn edildi. Arka süspansiyonda kullanılan mono-shock sistemi ile yoldan gelebilecek darbeler absorbe edilerek, rahat ve konforlu sürüşler sağlanmıştır. Uzun sürüş sonrası bile yorgunluk hissi vermeden, keyifle yol almanızı sağlar.

Geniş Lastikler

Zontes S250’in 17 inch jant yapısı ve 150/55-17 boyutlarındaki geniş yüzeyli arka lastikleri ile üstün yol tutuş özelliği arttırarak, güvenli sürüşler yaşamanız sağlanmıştır. Zontes S250 ile yollarda sende izini bırakmaya hazır mısın?

Tam Otomatik Robot Kaynağı

Zontes S250’nin şasisi tamamen otomatik robotlar ile yapılarak, kaynakların pürüzsüz olması ve hata oranının sıfır olması hedeflenmiştir.

-

Yüksek performanslı motor

Yüksek performanslı, yakıt tasarruflu ve uzun ömürlü motor bloğuna sahip Zontes S250 18 kw gücünde olup üstten çift eksantrik ve 4 subablı hava-yağ soğutmalı yapısı ile mükemmel performans sağlar.

Zontes S250’nin çift eksantrikli, dört valfi ve Delphi yakıt enjeksiyon sistemine sahip motoru, soğuk havalarda bile kolayca çalıştırmanızı sağlar.

Motor üzerindeki gürültüleri en aza indirgemek için özel geliştirilmiş ince silindir yapısı ve buna uyarlanmış aynı genleşme özelliğine sahip piston yapısıyla ısıyı en iyi şekilde ileterek alüminyum peteklerine ulaşmasını ve motosikletinizden maksimum performans elde etmenizi sağlar.